YEMEK FOTOĞRAFÇILIĞI

Profesyonel fotoğraf makinası, lens ve ışık ekipmanlarıyla, ağız sulandıran, yeme ve satın alma arzusu uyandıran lezzetli kareler yakalıyoruz. Fotoğraf çekiminin yanı sıra, sosyal medya yönetimi ve menü tasarımı da yapmaktayız.

Yemek fotoğrafçısı'nın yaptığı, temelde bir reklam fotoğrafçılığı faaliyetidir. Doğa, portre ve ürün fotoğrafçılığı kadar bilinmese de son yıllarda popülerliğini arttırmaktadır.

Yemek fotoğrafçısı’nın hedefi fotoğrafa bakan kişide yeme ve satın alma arzusu uyandıracak, ağız sulandıran lezzetli kareler yakalamaktır. Aynı faaliyeti çekilecek videolar içinde düşünebiliriz. Yemek fotoğrafı çekiminde yaratılan atmosfer büyük önem taşımaktadır. Verilmek istenen mesaja uygun olarak seçilecek objeler, yemek takımları ve mekan, fotoğrafın hikayesini oluşturacaktır.

Tüm bunların yanı sıra yemeğin ya da içeceğin tasarımı ayrı bir önem taşımaktadır. Her ne kadar yemeklerin müşteriye sunulduğu gibi fotoğraflanması faydalı olsa da, yemek fotoğrafçılığına özel küçük dokunuşlar büyük fark yaratacaktır.


Yemek fotoğrafçılığı ile ilgili işlerimiz Lezzetli Kareler Instagram hesabımızda: https://instagram.com/lezzetli.kareler